Koření na zahřátí, bez kterého se naše zdraví během podzimu a zimy neobejdete
Věděli jste, že na podzim či v zimě je důležité nejen vnější zahřátí dekou či ponožkami? Naše ledviny a močový měchýř jsou náchylné na zimu a tak vyžadují zvláštní péči. Koření na zahřátí se proto stává pomocníkem našeho zdraví.
I vás učili doma, že všeho moc škodí? Nadměrná konzumace cukru, kofeinových nápojů a studených potravin má za následek oslabení ledvin. Naopak, i když je sůl pro tělo nevyhnutelná, její příliš častý příjem škodí srdci a vede k obezitě. Během nadcházejících dní by proto mělo vtěsnat do jídelníčku koření na zahřátí, které tělo příjemně prohřeje. To potěší ledviny, stimuluje krevní oběh a posílí imunitu.
Koření na zahřátí a jeho účinky
Koření má již staletí domov především v kuchyni a dotváří chuť našich oblíbených jídel. Pro dokonalý požitek z jídla občas tak stačí špetka chilli, skořice, či česneku ... S kořením si však spojujeme nejen jídla, ale i události a období. Vůně svařeného vína s kardamomem a hřebíčkem, či perníčky s vanilkou jsou jedním z mnoha obrazů zimy. Tato koření si proto tak zaslouženě získalaq přívlastek "zimní koření", které potěší nejen chuťové buňky, ale i zdraví.
Skořice
Zlepšuje krevní oběh, má antiseptické vlastnosti, pomáhá při trávení ... Stačí špetka skořice do ranní kávy nebo kaše a jste o krůček blíže k lepšímu metabolismu.
Zázvor
Působí jako přirozený antioxidant, který pročišťuje a napomáhá k prokrvení organismu. Je výborný čerstvý i sušený.
Kurkuma
Díky své výrazné barvě si je kurkumu těžké splést. Je detoxikačním kořením, které podporuje činnost krevního oběhu, uvolňuje a podporuje imunitu.
Hřebíček
Prokrvuje končetiny, má protizánětlivé vlastnosti a dezinfikuje sliznici.
Badyán
Toto koření posiluje organismus, podporuje spánek a pomáhá při křečích a trávení.
Ostatní koření na zahřátí
Škála koření, které prohřívá je opravdu široká, ale mezi oblíbené patří:
- česnek;
- chilli;
- pepř;
- křen;
- kardamon.